Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

If 2^4 x 2^7= 2^a, then a=
Arianna is standing on a dock beside a lake. She drops a rock from her hand into the lake. After the rock hits the surface of the lake, the rock's distance from
Find the cost to store or selling price. Cost to the store 65 markup 25 % selling price ?
What is biology? Check all that apply
Dante plans to put 80% of his paycheck into a savings account and spend the other 20%. His paycheck this week was $295. About how much money will he put into hi
9) PLS HELP ASAP! BRAINLIEST AND 10 + POINTS
Which graph has a slope of 2/3
Please I would appreciate if you could help :))
Please find X for me this is Pythagorean theorem
What is the most specific name for quadrilateral ABCD? parallelogram rectangle rhombus square