joshuaisireli12 joshuaisireli12
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

5 oranges a bought for $4.00 and later sold at $0.10 each. Find the loss percent.​

Respuesta :

Gxcky
Gxcky Gxcky
  • 01-09-2021

Answer:

65¢ Lost on each orange so your losing

Answer Link

Otras preguntas

Do you think animals pollinate flowers and disperse seeds on purpose or by accident?
Who loves HIP HOP music
Round 382,713 to the neartst ten thosand
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $170 for 12 ft2
Which equation of the least squares regression line most closely matches the data set? y = -10.13 +118.8 g =-0.31+37.3 y = –2.3x + 97.9 y = -0.09% +11.5
2^-2 times how much is 2^-1?Does the answer match your answer from question 3a? Why or why not?
Which of the following was a unique characteristic of Pioneer’s westward migration? A. Were sometimes transported in chains B. Faced dangerous trail conditions
What is tantalum's electron configuration?
Which of the following statements is true? Groundwater is not part of the water cycle. Most of the earths water is freshwater. Thermal pollution is the main dis
Drummers must have good what? listening skills transcription rhythm pitch MUSIC