BaconArmy BaconArmy
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Please help. Brainliest for the best answer.

Please help Brainliest for the best answer class=

Respuesta :

AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark AlgebraicAardvark
  • 01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.

$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.

$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link

Otras preguntas

How do you write 47 billion
How MIGHT the location of the Chattahoochee River have contributed to the development of trade in Georgia? A) The natural beauty of the river continues to attra
What is the decimal for 123/1,000
what part of colonial culture does the Gullah dialect reflect
The level of oxygen in the air is measured in a garden and on a city road. Which location has a higher level of oxygen and why? The oxygen level is the same in
Which occurs at a convergent boundary where one plate moves under another plate? A. hotspot B. deep sea trench C. mid-ocean ridge D. rift valley
what happens when a seat becomes vacant in the house? in the senate?
What Is 3 Over 4 Plus 7 Over 8 Plus 5 Over 6 ? Please Help
Select the incorrect statement about the Umayyad Dynasty. A.The capital was moved from Medina to Damascus, Syria. B.France became part of the Umayyad Empire aft
To what extent was colonial America a land of opportunity