basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

Suppose that every car on the road burned up about two gallons of gas a day. For each gallon of gas burned, one pound of carbon dioxide is released into Earth’s
Which figures appear to be congruent polygons?4 and 51 and 82 and 73 and 6
which accomplishment most likely helped the incan emperor maintain rule over widespread lands? A. the inca built a vast network of roads B. the inca developed
Anyone know this? Please help
what planet has no moon and a dense atmosphere
Which energy level has the least energy? n=1 n=3 n=5 n=7
Find the solution of 5 times the square root of the quantity of x plus 7 equals negative 10, and determine if it is an extraneous solution A) x = −3; extraneous
I need help how do you solve #4
Please Help!! A glass jar contains 1 kg of liquid. This is the same as: A. 1000 mL B. 1000 cm C. 1000 g SELECT ALL THAT APPLY
we you noticed a safety hazard what should your first step be