michelle2638
michelle2638
01-07-2021
Mathematics
contestada
Need help on this question asap pleasee
Respuesta :
ameliasw05
ameliasw05
01-07-2021
Answer:
I believe its the 1st answer.
Answer Link
fatmommymilkers
fatmommymilkers
01-07-2021
I think it’s the first one? Because it’s 15 dollar packages, discount of ten, then an equivalent to or less than 200
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
Prescription drugs become illegal when __________. a. you buy them without a prescription b. they are used with a prescription c. unused medicine is not resol
multiplies to -294 but adds to 7
Which describes anarchy? A. rule by a small group B. rule by royalty C. absence of any law and order (This Is The Awnser I Think) D. rule by citizens
8 kg of potatoes and 5 kg of carrots cost $28 whereas 2 kg of potatoes and 3 kg of arrot cost $11.20.what is the cost of 1 kg of each item
How much weekly exercise is needed to reduce the risks of colon and breast cancer? A. 30 minutes B. 1 hour C. 2 hours D. 3 ½ hours
A farmer needs to buy fertilizer for two fields. One field is shaped like a trapezoid, and the other is shaped like a triangle. The trapezoidal field has bases
What is the meaning of intervention in the following sentence? The growing conflict was stopped, thanks to Steven’s intervention. A. creating bad feelings B. s
Forced famine in Ukraine (1932–1933) was a direct result of
When a pitcher is holding a baseball, the ball has ______ energy. nuclear heat potential kinetic
Which layer of a tropical rainforest receives the least sunlight? a. the top canopy b. the second layer of the canopy c. the third layer of the canopy d. the