alomrmoh000
alomrmoh000 alomrmoh000
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

I need help with this with work asap thank you

I need help with this with work asap thank you class=

Respuesta :

claudiap50 claudiap50
  • 03-06-2021

Answer:

multiply all sides (5.5 x 6 x 8.5) which results to 261.5 ft squared

Answer Link

Otras preguntas

Which type of goods becomes more expensive as a result of tariffs
Frida applied the steps below to find the product of (–1.2)(–9.4). Step 1: (–1.2)(–9.4) = (–9.4)(–1.2) Step 2: = (–9.4)(–1) + (–9.4)(–0.2) Step 3: = (9.4) + (1.
Select all solutions to the solution to the following quadratic. (x - 2)2 = 25
what is the slope? ​
i need help on all these, plss !! it's due today i'll mark your answer as brainlist !!​
If 2 1/4 pounds of bananas cost $1.89, what is the cost per pound?
(Please! H E L P M E E E) During a record sale, 159 albums were sold. If albums sold for $7 and $9. and the gross receipts were $1269, how many $7 albums were s
f ( x ) = 3x + 2 and g ( x ) = 2x – 5 find f ( 2 ) + g ( 1 )
3. Pacific front: Where in the Philippines did the United States defeat the Spanish?
Please help if u get it right i will give u brainliest