greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Stan work on an assembly line what would be the most appropriate way to cope with minor frustration like hang ups on a conveyor belt or annoying coworkers
find a pattern for the sum of 4 times a number and twice the sum of the same number and 3
Most farmers who lived in the West and South depended on ___________ to carry their wheat, cotton, and tobacco to market.
the southern land, climate, and waterways made farming profitable. true false
After one customer buys 4 new tires, a garage recycling bin has 20 tires in it. After another customer buys 4 new tires, the bin has 24 tires in it. Write an ex
How do the structures in an organism relate to their functions?
what is the area of a circle whose radius is 4 cm?
Write each fraction as a percent 2 __ 10
which of the following distinguished living things from nonliving things? A. living things are made up of cells nonliving things are not. B. livi
I need help with number eight