jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

how do i make 45/150 a fraction and a decimal
In which of the following present-day areas was the Folsom culture found?
classify wine and beef stew as homogeneous or heterogeneous.
What territories did Cyrus's successors add to the Persian empire
How is the process of dividing integers similar to the process of multiplying integers
Describe how the English-speaking population first came to Australia.
lisa is painting a fence that is 26 feet long and 7 feet tall. A gallon of paint will cover 350 square feet. Write and slove a proportion to determine how many
Which of the following would a biography not contain? facts and dates story elements imaginative details a theme
What is Newtons second law of motion?
Where did the Black Death originate? A. western Europe B. the Americas C. Africa D. Southwest China