rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

All are examples of cross-contamination except
lucas goes stand-up paddleboarding three days a week and paddles at a leisurely pace. his local surf shop is hosting a stand-up paddleboarding race at the end o
African americans have fought in every major united states war. true false
What is the correct definition of dibujo? a. picture b. pencil c. bread d. painter
Which fraction is closet to one 2/3 or 4/5?
What term refers to a system in which one branch of government is prevented from seizing too much power?
the major renewable resource produced in western central europe is
Projectile is fired in such away that its horizantal range is equa to three times its maximum height . what is the angle of projectile
ANSWER THIS AND MY OTHER QUESTION GIVING LOTS OF POINTS Which of the following animals will have a forelimb most similar to a dolphin? shark eagle human lizard
2 propeties of copper