shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

help me thx if u do <3 :3
the ______ was the name that the nazis used for the genocide of European jews.​
Find the volume of the cone of with a height of 6cm and a diameter of the base or 6cm
I need this ASAP I will fail without it !!! Why did the national colonization law make settlers negotiate with state governments? a. Mexico’s government wanted
Find the diameter in units.
The setting of a book or story often tells
If you need to make a sudden stop when driving a car without ABS, use a (blank) action, a technique referred to as (blank)
The jogging track is of a mile long. If Ashley jogged around it 4 times, how far did she run? A. B. C. D.
What was president Johnson borad program of domestic politics called.
Fighting conducted from a system of ditches protected by barbed wire