kkel54016 kkel54016
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

A 2-cup bottle of shampoo costs $11.20. What is the price per fluid ounce?

Respuesta :

rgtsneezy
rgtsneezy rgtsneezy
  • 03-05-2021

per fluid ounce  is 20 cents

Answer Link

Otras preguntas

how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O