tamirrasargent6529 tamirrasargent6529
  • 02-05-2021
  • Mathematics
contestada

For every 2 hours, approximately $1,186 worth of product is sold to consumers. How much money will the company for an entire month (30 days)?

Respuesta :

starsstayforforever starsstayforforever
  • 02-05-2021

I believe that the answer is $426,960.

I hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Sending electronic documents is a way to contribute to _____ computing. electronic brown hardcopy green
Lucy is studying for a test on literary devices. In her notes, she comes across the following definition: an idea that is played down or treated casually Whic
Any object from the past that was made by humans or by nature is called an artifact. True or False?
How would I find the area?
Find missing exponent (b^2 = b^-6
It cost $520 to plant 4 acres of corn. How much would it cost to plant 3/5 acre of corn?
18= r/2 Find out what are is
The ______________________ is the weapon of choice for the political assassin.
Round 3,989.23655 to the nearest thousandth.
It cost $520 to plant 4 acres of corn. How much would it cost to plant 3/5 acre of corn?