Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Select the point that is a solution to the system of inequalities. Yx^2-4?
find the x-intercept of the line 2× +4y =8​
please help me !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
write the equation in slope-intercept form: 4x -2y =121) y=2x-62)y=4x-123)y=-4x+124)y=16x​
different between thrust and upthrust​
When does regular shelf placement not matter?
write the equation in slope-intercept form 3× + y =9​
what is the probability that a randomly chosen point on the grid below is in the blue area
how do you make [n] the subject of the formula?
How should the world respond to the threat of the Islamic state?