frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

What is the product of (6x – y)(2x – y + 2?
You have 6 reindeer, Prancer, Rudy, Balthazar, Quentin, Jebediah, and Lancer, and you want to have 3 fly your sleigh. You always have your reindeer fly in a sin
Where would be the best place in paragraph L to insert this sentence? The modern earth may be the worst model we could use in searching for life elsewhere
Help!! You need to do two tasks. Thank you very much!
Who were Maggie Lena walker and Alonzo Herndon?
two reasons Egypt couldn’t stop the decline of its 3,000-year-old civilization.
Please help me out please!!!!!!!!!
a house bought for $110000 and sold for $180000 in profit percentage​
Y-3x=-2 3x=y+6 Solve system..
-6x+4y=10 X-5y=-21 Please solve !