auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

What kind of artwork did members of the Peale family paint? A. portraits B. landscapes C. abstract art D. genres
What three angles with the given measures can be used to construct at least one triangle
Sal Boxer decided to divide a gift of $5000 into two different accounts. He placed $1000 in an account that earns an annual simple interest rate of 8.5%. The re
The government uses its revenue to provide _____, such as roads, which other producers might not supply. A.) public goods B.) interest on the national debt C.)
The following is an example of what type of sequence? 3, 11, 19, 27, 35…
the sum of G and the qoutient of 3 and h
In any ecosystem, ____________ are the point of entry for new energy. A) consumers B) detritivores C) heterotrophs D) producers
how do i divide?:-)I nevered learned
Which is bigger 1.9 or 1 3/8
If sin(x) = 0.28, what is cos(90° - x)?