happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

A nitrox ii gas mixture for scuba diving contains oxygen gas at 53 atm and nitrogen gas at 94 atm . what is the total pressure, in torrs, of the scuba gas mixtu
Which set of symptoms describes the short affects of amphetamines
Help me branniest will give one out
Triangle GHK has an area of 117cm2. Write and solve an equation to find the height of the triangle GHK
which equation represents the relationship for the number attending n and the cost per person C
Based on the crone in “The Wife of Bath’s Tale,” which of these
Escoge la mejor respuesta. ¿_____ quién es este regalo? A. a B. de C. por D. para
Help please I would greatly appreciate it
The main idea of this cartoon is that the articles of confederation
Justin weighs 15 pounds less than Greg weighs. Half of Greg’s weight is 75 pounds less than Justin’s weight. How much does each of them weigh?