waterworkshehe waterworkshehe
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Pierce bought 16 ounces of motor oil for $2.24. How much is motor oil per ounce?

Respuesta :

zacharynoe2424
zacharynoe2424 zacharynoe2424
  • 01-03-2021

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

Answer Link
Hoodog1
Hoodog1 Hoodog1
  • 01-03-2021

Answer:

0.14

Step-by-step explanation:

2.24÷16=0.14

Answer Link

Otras preguntas

why did Christopher Columbus use a telescope
Identify an angle adjacent to the given angle. ∠FLH A. ∠KLJ B. ∠JLI C. ∠HLI D. ∠ILK
How has the airplane changed over time?
for wich values of x does 2x^2+10x
What effect did the formation of the Society of Jesus have on the Roman Catholic Church?
During the early stages of meiosis, two chromosomes in a homologous pair may exchange segments, producing genetic variation in sex cells. This process of exchan
Gwen is buying 3 identical pairs of shoes that have a total cost of $40.50 after the discount of 40 percent off. What is the regular price of each pair?
The sum of three different numbers is 18. If every number is a prime number, what are the three numbers?
Gwen is buying 3 identical pairs of shoes that have a total cost of $40.50 after the discount of 40 percent off. What is the regular price of each pair?
Whats 0.00009999 closest to ?? 0,1/2,or 1 ? Why