Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

can someone please help me with this? I'll mark brainliest for the right answer
Jane made a door frame for the house but does not have a tool to measure the angles. How can she check that the corner is 90 degrees?
Select the prepositional phrase. Hiking upwards Over the mountain Tallest heights Where they hike
3(3x + 2y) + 3(2 – 5x) + 1 + y
which is equivalents to 9/8​
Plants are sold in three different sizes of tray. A small tray of 30 plants costs £6.50. A medium tray of 40 plants costs £8.95. A large tray of 50 plants costs
1 Explain the process of how the memory works with theprocessor​
18Debbie, Kimi and Michael haveFerraris.Michael also has a Reliant Robin.Jensen has a Mercedes and a ModelT.Rubens also has a Mercedes.Debbie also has a Bugatti
4) Maria says you can add any two radicals if you simplify them first. Do you agree with her? Explain.
I'll give brainliest please help!