isabelanders32 isabelanders32
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

When 2/3 tons of coal cost $13.50, what will in ton cost?

Respuesta :

kaelynchan08 kaelynchan08
  • 04-02-2021

Answer:

20.25

Step-by-step explanation:

Divide 13.50 by 2 and then multiply by 3.

Answer Link

Otras preguntas

The sum of two rational numbers is what
Why are chemical equilibria called dynamic equilibria?
Expand each of the following expressions (b-2) (b+7)​
Distribute 6x (5 – 7x).
HELP JUST GOT ASSIGNED THIS AND ITS DUE TODAY!! if you can help on any of this it will mean a lot! :)
write 4687.02 in standard form​
Karen decided to buy a large bag of mixed candy at Walmart. 3/8 of the candy in the bag were snickers and 1/4 were twix. How would you find the fraction of cand
1. What are the things that, according to the poet, do not make a nation strong? gold
Definition: This instrument was used by early explorers to help plot a ship's point on a map. Example: NOT a compass or astrolabe. What is the term?
By using password-stealing software, ________ capture what is typed on a keyboard and easily obtain enough personal information. A) identity thieves B) keylog