michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

When analyzing a source, what strategy would be best to help determine if a topic is biased? O understand the author's point of view O identify the intended aud
Solve for x. 5/6 = 4.365/x
The leadership of this empire was weakened by a civil war. A Inca B both C Aztec The conquistadors made alliances with Native Americans against this empire.
Why do magmas rise toward Earth's surface? Magmas are mainly liquid and contain dissolved fluids such as water; most are less dense than the adjacent solid rock
An atom has an electron configuration of 1s², 2s², 2p⁶, 3s², 3p3 how many valence electrons does the atom have?
how can a business support the community​
solve for x x- 2x (12 - 1/2) =2 (4-2x) +20A.-14/9B.-9/14C.14/9D.9/14​
The Greatest Common Factor of 90,33,54
How do I graph and find slope intercept for for x+y=0
What is 8x -5+2 x simplified