ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Money that mining companies may be required to post in order to begina mining project which ensure they will honor their environmental obligations is a(n) envir
Solve the equation in the image (yr 8 maths, 50pts)
What are the legal and ethical requirements of complaints management in aged and Community care sector​
During a drought, the water level in a reservoir dropped 3 in. each week for 5 straight weeks. Express the overall change in water level as a signed number.​
what is environment sanitation?​
Q1: Compare and contrast between form and report; and give an example for each one?
Show do i solve for the missing answers
In triangle r s t, angle r = 63 degrees, angle t = 90 degrees, side r s = 23 and side s t = 10.4. which ratios are correct?
What aspects of social, economic, political, and religious life do various Baroque works express?
Sketch The Graphs:y = -1/3x -2