jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

A new wonder diet that results in a dramatic weight loss sweeps through the United States. The key to the diet is to eat large amounts of red meat (beef) but no
WOOOHOO! You and your friends have just won a lottery for airplane tickets to Hawai'i for spring break. You are especially excited to visit the famous green san
I NEED THIS ASAP!! We the people of the United States, In order to form a more perfect union, establish justice, insure domestic tranquility, provide for the
8x2x5= Solve two ways
What is the recommended spacing for rungs and steps on end frames of scaffolds and ladders in elevator shafts? a. Not less than 4 inches b. Not less than 6 inc
What is Georgia push pull factors of refugees?
which food is the temperature danger zone tdz
Which of the following is equivalent to sin(3pi/4)
someone help ASAP please!
Let f(x)=9+2x and g(x)=x^2-3x+4. Find g(3) + f(1).