chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $12 for 150lb bag

Respuesta :

aizawa1A
aizawa1A aizawa1A
  • 03-02-2021

Answer:

For $1 its 12.5lbs

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What happened to world war 1 veterans as a result of the depression
What efforts on the homefront were promoted to support the war?
We​ don't know f (x) but we do know that x = 1 is a critical number of f' (x) and we know f" (x)=12x. Use this information to decide if​ f(x) has a relative min
Howard opens a savings account with a deposit of 800$. The bank will pay him 3% intrest per year. How much will Howard receive at the end of the year?
A game rolls a die 10 times and counts how many times the number 5 or 6 shows up. (a) If there are a total of seven or more times, the win is 2 dollars. (b) a t
Which state reaches the furthest west? OA) Oklahoma OB) New Mexico C) Utah OD) Wyoming
An example of a frictionally unemployed individual is a. Sylvia, who quit her job to spend more time with her children b. Rod, the lifeguard, who cannot find a
Julio blows air across his hot bowl of soup. The tiny ripples he creates are similar to
The synthesis of methanol from carbon monoxide and hydrogen gas is described by the following chemical equation: CO(g)+2H2(g)⇌CH3OH(g) The equilibrium constan
Find the y-intercept of the trend line. Show your work in the space provided.slope is 2/5​