quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
What are two ways Google Ads can fuel your business goals? A. Reach more users by placing ads on all search engines. B. Get more of the right people to visit
To receive a diagnosis of substance use disorder, an individual must satisfy at least two diagnostic criteria, one of which has to be a symptom of physical depe
Which major American Literature theme iscaptured in this selection?A Disillusionment with life B Rebellion and protest C The American DreamD The loss of innocen
Bank A (Dollars in Millions) Balance Statement Assets Liabilities and Equity Cash $ 850 Deposits $6,475 Securities $1,925 Other Borrowings $1,645 Loans $5,400 E
Which of the following does not involve work? 1. A child is pushed on a swing. 2. A golf ball is struck. 3. A weight lifter does military presses (lifting weigh
What alliance fought Great Britain and the United States in world war 2
On another map the distance between saugerties and kingston is 2 inches. Whar would tge distance from saugerties to catskill be on this map
Find two consecutive even integers whose sum is 10 ?
As blood pressure increases and the hearts is working harder the most vulnerable arteries area? Located near the heart, because they are absorbing the most shoc
(5x - y) + (2x + 6y) What’s the answer