diamondword767
diamondword767 diamondword767
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Marcus purchase a 12 lb bag of Trail Mix he paid $10.80 find the price per pound​

Respuesta :

dorianlynman
dorianlynman dorianlynman
  • 02-02-2021

Answer:

.9

Step-by-step explanation:

12/10.80

=

.9

Answer Link
destiny3158 destiny3158
  • 02-02-2021
0.9 you have to divide the price $10.80 by how my any pounds Marcus purchased 12.
Answer Link

Otras preguntas

Why does the president believe nato needs to be strong ?
This question is about the Mona Lisa. What mood or emotion does the artist communicate in the artwork? How does the artist use the elements of art or design pri
Which is the better buy? A. 1,323 ounces of topsoil for $410.13 B. 8 pounds of topsoil for $78.08
What finally caused the Ming dynasty to collapse? O Manchu tribesmen and government protesters rebelled against the dynasty O The dynasty won a war against the
I DON’T UNDERSTAND! PLEASE HELP! The water tank in the diagram is in the shape of an inverted right circular cone. The radius of its base is 16 feet, and its he
Observation and assessment help you A. know how to talk to their parents. B. understand what children can do, what they prefer, and how they approach learn
which section of decleration of independence discusses the king's actions? A. conclusion B. introduction C. preamble D. grievances
Need help on focus on writing pleaseeeee
??????????? Neeeeed help
Please help I will mark brainliest