khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x if 2 over 2x plus 1 over 2x is 1 over 2
PLS HELPP Find the value of x.71063
6. What is the "elastic clause"? Why is it called that?
The parental control service is experiencing technical difficulties.
I NEED HELP ASAP IM IN HIGHSCHOOL TAKING A TEST I DONT KNOW THIS I HAVE 24 MINUTES ​
The dangers of using drugs and alcohol
What values satisfy the equation? 3n² = 147
Use a net to find the surface area of the prism. A rectangular prism has a length of 15 inches, width of 6 inches, and height of 8 inches. A. 576 in.2 B. 258
A sports ball has a diameter of 15 cm. Find the volume of the ball and select the correct units. Round your answer to 2 decimal places
I really need help with this problem please A. hydrosphere. B. biosphere. C. lithosphere. D. atmosphere.