Jwa85100
Jwa85100 Jwa85100
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Nick spends 12$ to buy 16 oranges. How much does Nick snap per orange
A. $0.25
B.$0.75
C.$1.33
D.$4.00

Respuesta :

ADVENTUROUSBOY
ADVENTUROUSBOY ADVENTUROUSBOY
  • 02-02-2021

Answer:

B. 0.75

Step-by-step explanation:

hope it will help u

plz follow me

Answer Link
elracke
elracke elracke
  • 02-02-2021

Answer:

0.75

Step-by-step explanation:

12=16

divide

6=8

divide

3=4

divide

1.5=2

divide

0.75=1

Make sure to check your work!

Answer Link

Otras preguntas

which policy is most similar to soviet totalitarianism under joseph stalin
i love old cottages/ the old cottage villages/ the villages are usually quieter than towns/ the town
Find the missing side length. Leave your answers radical in simplest form. PLEASE HURRY
Help anyone can help me do the question,I will mark brainlest.​
532 - 308 is the same as blank - 300
Using your own words, briefly summarize Darwin’s theory of evolution.
how many mols of nh4cl are present in 279.0ml of a 0.975 M nh4cl soution?
A survey was taken of children between the ages of 3 and 7. Let A be the event that the person has 2 siblings, and let B be the event that the person does not h
Hola es para hoy por favor ayudenme!!!!!!
how does secularism support religious harmony explain in reference to Nepal​