shermanv07 shermanv07
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

Respuesta :

kev57braun
kev57braun kev57braun
  • 01-02-2021

Answer:

1.44

Step-by-step explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

Answer Link

Otras preguntas

Model trains fascinate everyone—both children and adults. Agree Disagree Explain why you voted the way you did.
I WILL GIVE 20 POINTS TO THOSE WHO ANSWER THIS QUESTION RIGHT NOOOO SCAMS AND EXPLAIN WHY THAT IS THE ANSWER
Choose the stem-changing verb that best completes the sentence. 1. ¿Tú _________ al golf? a. recuerdas b. juegas c. comienzas d. muestras
A movie distributor found that the relationship between the amount it spends on advertisements for a particular movie and the amount of money the movie takes in
A solution has a pOH of 2.40. Find out its pH
Can someone please answer these 2 questions! I asked awhile ago and haven't gotten an answer since! You can find them on my profile! I WILL mark the first perso
Fiona has met her goal of exercising 150 minutes a week. She has kept it up for six months and is sure that it is now solidly part of her week routine. Since sh
Based on the excerpt, what does the War Powers Resolution do? O It gives Congress unlimited power in war. O It requires Congress to report to the president. OIt
please help this is due in 10 minutes!!!
A force of attraction would exist between