MaddoxHoskins MaddoxHoskins
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Norma and Jane go to the store to buy stocking stuffers. Norma spends $8 more than Jane. Total, Norma and Jane spend $52. How much did each girl spend?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021

Answer:

Norma spent $30

Jane spent $22

Answer Link

Otras preguntas

-6 + 4 = -4{ 2y + 2} what is the value of x
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98 Choice B: 13 ounces of raisins for $7.18 Choice A Choice B The unit ra
A charity sold 475 tickets to a dinner auction. If the charity raised $16,625 in ticket sales, what was the cost of one ticket?
NEED HELP ASAP!!!!!!
A possible result of disequilibrium is excess demand. lower demand. fixed prices. stable availability.
the density of earth's atmosphere is 1.217 kg m^-3 calculate the density of venus' atmosphere
7 + z/6 with z = 24...
Which list shows these numbers in order from least to greatest? 37/6, -5.1717, √33, -26/5
Connect the ideas below with at least two transitional words or phrases that show the order of events or the passage of time. Sakura walked her dog. Sakura did
Is 6 a rational number