shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

which of the following statements would describe the significance of the battle of Kettle Creek A. Weapons in horses were taken from the British B. the backcoun
Drew exercises every eight days and sara every 12 days. drew and sara both exercised today. how many days will it be until they exercise together again.?
If the amount of atoms of each type on the left and right sides of a reaction differs, what must be done to balance it?
The ______________ branch is separated into the senate and the house of representatives.
find a point e on cd such that the ratio of ce to cd is 1/8
Give an example of an energy conversion that produces an unwanted form of energy?
What is the value of "a" 2a-3+3a+1+2a if the answer is 47?
please help me on B .
how do you figure out math problems
What are the nouns in the sentence 'some answers on this test are about electricity?