msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

Reggie Turner worked 4.5 hours on Monday, from 9:45 am to 3:30 pm on Wednesday, and from 11 am to 3 pm on Friday. What are his total hours for the week?
NEED HELP WITH THIS ASAP A golf tournament has five rounds. The players are given scores for each round based on how many strokes they are above or below 72.Ric
Psychology What is the answer??????????
There are 12 circles and 3 triangles. What is the simplest ratio of triangles to circles
What studies the natural world around us
Solve -3= + 5 using the replacement set {-32, 8, 32} 0 -32 08 0 32 I don't know
Which best describes a cause that leads to the cat's decision to sleep in a snow burrow? She catches a mouse. She discovers the warmth of the mouse's tunnel. Sh
How does social and environmental responsibility help to fight unemployment challenges ,what is it that could be done to fight these challenge?
will mark brainliest!
To be elected, how long must House members have been citizens of the United States? at least two years at least six years at least seven years at least four yea