davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

What is a sentence for three-fifths compromise
Experiential family therapists believe ________ is/are the primary cause of dysfunction in families
Many people who immigrated to the United States during the Gilded Age moved to?
which geologic process formed the Grand Canyon?
How do the authors of "Glass Of Milk"and " At the Window show the importance of human affection? Use Textual evidence from Both selection
how do food webs show energy connections
how did the kennedy administration know that the soviet union was putting ballistic missiles in cuba?
Which words in the sentence are the misplaced participial phrase? I finally reached the peak climbing steadily to the top of the mountain at sunset. A. at sun
estimate the total budget in millions of dollars.
how did the reformation and catholic reformation affect European life and thought