rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following organisms can perform alcoholic fermentation? (1) yeast, (2) humans, (3) bacteria. a. 1 and 2 b. 1 and 3 c. 1 only d. 1, 2, and 3
which factor made the most difference in how agriculture affected the economies of the colonies?
Which of the kingdoms has the smallest number of known species
If a slope of a line is 2/0 is it 0 or undefined?
Write a system of equations with a solution (4,–3)
Jim’s allowance is $1.20 per week. Stan’s is 25¢ per day. How long will they have to save, if they save both their allowances together, before they can get a m
After what happened on April 19 can war between the colonies and Great Britain be avoided?
The value square root of 53 of lies between which two consecutive integers?
Which of the following organisms can perform alcoholic fermentation? (1) yeast, (2) humans, (3) bacteria. a. 1 and 2 b. 1 and 3 c. 1 only d. 1, 2, and 3
you measure or observe two events to occur at the same time one nearby and one further away. Which one did you actually see first?