avaldez06
avaldez06 avaldez06
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with answering this i dont understand it​

I need help with answering this i dont understand it class=

Respuesta :

nixenlee
nixenlee nixenlee
  • 03-12-2020
D

Explanation
12 times 8 is 96
7 times 5 is 35
35 plus 96 is 131
Answer Link

Otras preguntas

help please find x !!!!!!!
A line has a y-intercept of -4 and passes through the point (2,3). Which of the following is an equation of the line?
I need help but I don't know how to do the question.​
Fill in the blank with the correct verb. Ellos ____ de Perú.
Ms. Davenport bought a dozen packages of spaghetti sauce mixed priced at 3 packages for $1.29. What is the price of one package of spaghetti sauce mix?
Is (−5,−8) a solution of y>3x+6
In the book Freakonomics Chapter 4: a. trace the tone throughout the chapter. where does it change based on the subject? b. how do you diction and syntax help a
how do you do slopes in Math I wanna learn To know The applied Math so I can pass My ged
Most of the time in college, your classes are categorized into ______________ disciplines.
Analyze how two court cases—Engel v. Vitale (1962) and West Virginia Board of Education V. Barnette (1943)—confirmed the First Amendment right to freedom of rel