estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

Analysts look for red flags in financial statements that may signal financial trouble. Which of the following is a red flag that suggests that a company may be
What do you think Greene meant when he said the “success of the day seemed to be doubtful for a long time”?
What is the sidereal period used in Kepler's third law? A. the time taken by the planet for one rotation around its axis B. the time it takes for a planet to
If a quadratic equation has no real solutions, is it still a function? I don't seem to know why
question is in the picture
please can you help me​
someone help me please
In a plant, leaf color and leaf shape are controlled by two linked genes. Leaves of the wild plant are red (R) while a recessive mutation in this gene causes le
Why Jinnah was inspired by Naoroji and Gokhale?
A baker needs cups of flour for her recipe, but she only has a cup scoop. How many scoops will she need for the recipe?