chankyles
chankyles chankyles
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of lotion D is $2.00 per ounce




True or false

The cost of lotion D is 200 per ounce True or false class=

Respuesta :

Sumikkogurashi
Sumikkogurashi Sumikkogurashi
  • 03-12-2020

Answer:

the answer is false

Answer Link

Otras preguntas

if 1 gallon is 16 cups how many pints are in 24 gallons of juice
4squard root 93 rounded to the nearest. hundredth
Which of the following best describes a typical day for a child during the years 1763 to 1814? Attending school; helping the family business Not attending sc
how to find the zeroes by factoring
A number which precedes a variable and that can be expressed in the form a/b (where a and b are integers) is called a ___ coefficient.
Hydrocortisone valerate is an ingredient in hydrocortisone cream, prescribed for skin problems. its molecular formula is c26h38o6. what is the percent by mass o
Which line from Maya Angelou's poem "I Know Why the Caged Bird Sings" represents African Americans and their struggles? A. and dips his wings in the orange sun
Stephan is doing a school report on cities with high amounts of air pollution. Which ofbthe following diseases should he focus on in his description of possible
Which expression is equal to 3x + x x+3x x+2 ? Fra
A 4.98g sample of aniline (C6H5NH2, molar mass is 93.13g/mol) was combusted in a bomb calorimeter with a heat capacity of 4.25kJ/°C. If the temperature rose fro