powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

use the Distributive property to rewrite each expression in it's equivalent form -7y(4-y) please show your work !! hello students from all over the world ! ple
What is the density of the marble when the mass = 10g
Can you express 9/9 as a mixed number
what policy reasserted the U.S. position as protector of the Western Hemisphere
Greenland, the largest island in the world, is 21 times larger than Iceland. The combined area of Greenland and Iceland is 880,000 mi2. Write an equation to fin
sam purchased 3 games for $140 after a 30%discount. what was the original price
what is 350 over 100 in simplest form
What is the representative particle of Fe?
each can of paint will cover 450 tiles. Augustin is painting 300 tiles in his bathroom, 675 in his kitchen, and 100 in his hallway. how many cans will je need t
-2=-6x+1 what is the slope intercept form for this question