baileyealy baileyealy
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Bob bought the 24 fish for $51.36. How much did each fish cost him? Show your calculation.

Respuesta :

uddu64
uddu64 uddu64
  • 03-12-2020

Answer:

2.14

Step-by-step explanation:

2.14x24=51.36

Answer Link

Otras preguntas

please help): I suck at word problems
Bonita Printing Corp. uses a job order cost system. The following data summarize the operations related to the first quarter’s production. 1. Materials purchase
A 600 kg car is at rest, and then accelerates to 5 m/s.What is its original kinetic energy?What is its final kinetic energy?How much work was used?​
Caroline is making some table decorations. Each decoration is made from a candle and a holder. Caroline buys some candles and some holders each in packs. There
14. Write the equation using the slope-intercept form. m = -2/3 b = 9 15. m = 3 (2,-9) 16. (9,8) (-6, -2)
the supply curve shallow or steep? What does this mean about the elasticity of supply for memberships? (5 points)
seasons why do we have them
What transformed American business and industry in the 1980s?
Y is equal to 6 less than the product of x and -1.if the output is -15 what is the input
After a full day visiting the French vineyard, the weary tourists retired to their lovely ___________ for an evening of rest. palate chateau rhapsody