PunBob
PunBob PunBob
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Monday: 10 apples and 5 bananas
cost £4.20
Friday: 8 apples and 10 bananas
cost £5.40
Find the cost of each.

Respuesta :

DumDin DumDin
  • 03-12-2020

Answer:

An apple costs £0.25

A banana costs £0.34

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

At what phase is the Moon not visible?
True or false. A solvent is the part of a solution that dissolves the solute
Please help me I really need help
The population of a city decreases by 4.4% per year. If this year's population is 135,000, what will next year's population be, to the nearest individual?
why family members left their family business and start their own business
Repaso 4A Exam answersHelppp
Your friend says 3/10 is equivalent to 10 divided by 3. Is your friend correct? Explain.
Which statement BEST contrasts core and periphery countries? Periphery countries spend a large portion of GDP on infrastructure development, while core countri
What are the basic units of matter? electrons atoms protons neutrons
50 points!! help asap pls Write the equation of a circle with a radius of length 10 and a center at (-4, -9). Answer choices in attached image