jasminejazzywazzy
jasminejazzywazzy jasminejazzywazzy
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Olivia filled 6 baskets of strawberries. Later she combined the fruit evenly into 3 larger boxes. if all 3 boxes sold for $42, how much money did each box of strawberries cost?

Respuesta :

mommarich53105 mommarich53105
  • 03-12-2020

Answer:

21

Step-by-step explanation:

becuase that's the answer lol

Answer Link

Otras preguntas

A process cost system would be appropriate for a a.custom cabinet builder b.jet airplane builder c.natural gas refinery d.catering business
There are 90 new houses being built in a neighborhood last month 1/6 of them were sold this month 1/3 of the remaining houses were sold.How many houses are left
Which risk factors can have an immediate impact on a person's health?
Liquids usually have higher volume coefficients of expansion than solids do. true or false
How can a causal relationship affect the plot of a story? It can cause confusion between plot events The characters' motivations become clear. It can create ten
Growing Crops is an example of an _____ way that humans modify the natural environment A. Industrial B.Agricultural C.Urban D.Suburban
The boards cried beneath my feet in pain as i crept across the room. Hearing example:
what is a short writing that tries to teach a lesson?
Balance C2 H602+02 reacts with CO2 + H2O
Mick and Steve are two emerging adults living in Pittsburgh. According to the classification system of Lawrence Kohlberg, Mick's level of moral development is h