Amloggins Amloggins
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 oranges cost 5.04 how much does 1 orange cost

Respuesta :

thatgirl00
thatgirl00 thatgirl00
  • 02-12-2020
$0.42 I think that is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Ally has evaluated her skills and determined that she has excellent balance. She wants to sign up for two sports that will play to her strength. Which two sport
What is the recommended duration for cardiorespiratory endurance exercise? select one: a. 5 to 10 minutes b. 10 to 20 minutes c. 20 to 60 minutes d. 60
58 plz I don't understand
There are two spinners. The first spinner has three equal sectors labeled 1, 2 and 3. The second spinner has four equal sectors labeled 3, 4, 5 and 6. The spinn
Donde hay humo, hay calor. a. smoke on the water, fire in the sky. c. where there's smoke, there's fire. b. red sky at morning, sailors take warning. d.
Why will a frog not look green under a red light
Which punctuation mark is always placed outside the final quotation mark? A) semicolon B) question mark C) period D) comma
In a one- to two-paragraph response, explain how the Nazis and the Khmer Rouge each rose to power.
PLZ NEED HELP RIGHT AWAY 1. If a man is driving at a rate of 50 km per hour, how many kilometers will he travel in 30 minutes? A. 25 km B. 30 km C. 150 km
What is a good topic sentence for "Do you believe that the world has changed for the better or for worse?"