rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

what happens to an object after being transported to three planets in the solar system?
what is 10097×34565632
Can someone please help me with this? ♥ [Pictures]
there are 60 students in advanced math classes 57 students got passing grades what percent of the students passed
If A ⊂ B and A ∩ B = θ then which of the following can be concluded about the sets A and B? Set A has more elements in it than set B. Set A is the set containin
What were the reasons behind anti-immigration movements in the early 1900's?
what are 2 things lyddie appreciates about living in a boarding house.
Here are the IQ scores of 10 randomly chosen fifth-grade students: 145,139,126,122,125,13,96,110,118,118. TRUE OR FALSE If the value 96 were removed from the da
what prediction would you make about why oil and water interact in the way described above
How can young people contribute to political causes today? What would you fight to defend?