Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

How consumers behaviour affect market equilibrium
conversation between Hitler and gandhi
How consumers behaviour affect market equilibrium
The chickens on a certain farm consumed 600 pounds of feed in half a year. During that time the total number of eggs laid was 5,000. If the feed cost $1.25 per
Two 1 litre jugs are each filled with a mixture of olive oil and vinegar. The first jug has 3 times as much as oil as vinegar and the second jug has 4 times as
What is the approximate circumference if the circle that has a center at (2,1) ans passes through the point (2,5). 1. 8 units 2. 13 units 3. 25 units 4. 50 unit
Who were the Nazis ?
The formula C = 20x + 5 models the cost of New York Yankees T-shirts, where C is the cost and x is the number of shirts sold. Choose ALL TRUE statements in the
The diameter of your bicycle wheel is 25 inches. How far will you move in one turn of your wheel?
Which word is an interjection commonly used in advertising?