kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

Please answer it now
has a major medical insurance policy with a $500 calendar-year deductible, a $5,000 out-of-pocket limit, and 80-20 coinsurance. was hospitalized for a surgical
How to do this question plz answer me step by step plzz plz ​
Please answer this question now
Why was the Shehnai played in temples and weddings?
One of the satellites of Pluto has an orbit like _____. 1) the Earth's moon 2) Titan 3) the satellites of Uranus 4) the satellites of Jupiter
A bird is flying over a field. What will most likely happen if a toxin causes the hydrogen ion pump to stop moving H+ ions outside the mitochondrial membranes o
write a paragraph on one of the following topics the 50 words. my friend
The grades on the last art exam had a mean of 75%. Assume the population of grades on art exams is known to be distributed normally, with a standard deviation o
Bullet Theory has had a long lifespan. First, describe what it is, then offer one critique.