srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

write the equation in slope intercept form for the line that passes through the point (1,2) and has a slope of -5
Which is a function of the cardiovascular system? to move water to eliminate waste from the body to provide structural to transport gases support for the body t
does therapy cost money in jail? like if your in jail and your receiving therapy, do you pay for it or is it the government
please help me pleaseee!!​
can someone help on my math test? giving out brainiest!
Find area AND perimeter of the shape
use graph to answer question
What type of figurative language is being used? “...women under the gas lamps luring the farm boys." a. onomatopoeia b. hyperbole c. personification d. allit
A window is being built and the bottom is a rectangle and the top is a semicircle. If the perimeter is 12 meters, what dimensions of the window would let in the
When your parents say, "we'll think about it" that usually means no. What type of sentence is this? Simple, compound, complex, or compound-complex