jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

7x10^27 in standard form
Which of the following is the best opening sentence for a business letter that you want to sound fairly informal? a. Please be advised that I've just received
round 141.999 to the nearest tenth
A car can travel 476 miles on 14 gallons of gas. Write an equation relating the distance d to the number of gallons g. How many gallons of gas does this car nee
True or False: A flame test can be used to identify the presence of certain elements in a compound?
A body that offers little resistance to the movement of free electrons from one point to another is a/an A. conductor. B. insulator. C. capacitor. D. coulom
what equal 6 when you divide by 3
Which of the following is perpendicular to the line y= -1/2x+8
How many valence electrons are available for bonding in bromine (Br)?
on field day, 1/10 of the students in Mrs. Brown's class competes in jumping events, 3/5 of the student competes in running events, and 1/10 competed in throwin