jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

What is the average of 30, 40, and 80?
In the formula e = hf, if e is doubled and f is halved, what happens to the value of h?
How can i solve this f:d->R f(x)=x at power2/x-1
Which cells undergo cell division? a. prokaryotic cells only b. eukaryotic cells only c. cancer cells only d. both prokaryotic and eukaryotic cells
A test cross with an organism with a homozygous recessive genotype results in 50% of the offspring exhibiting the recessive trait. What is the genotype of the t
How can i solve this f:d->R f(x)=x at power2/x-1
Place the mouse, fruit fly, duck, and gorilla in order of their relatedness to humans, from least related to most related. a. mouse - fruit fly - duck - gorilla b
Which technological development enabled European navigators to determine their location during the Age of Exploration? (1) lateen sail (2) astrolabe (3) cross
If 4x+5y=10 and x+3y = 8 then (5x+8y)/3=
What caused the rise of military government in Japan?