jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Jordan needs 6 3/10 gallons of milk to make four and a half gallons of ice cream. how many gallons of milk would Jordan need to make 1 gallon of ice cream ?.​
On the axes below, sketch the graph of y = x^2 - 4
I will give 100 points and Brainliest to whoever answers this! This is a tricky question I am stuck on: The points A and B are (1, 2) and (5, 5). When joined to
On her way home from her afternoon nutrition class, Laura stops at the supermarket to pick up a few items she needs for the rest of the week. After picking up b
Pleas help me find the area of this compound shape I will give you loads of points
help me please .......​
Using Euler's formula, how many edges does a polyhedron with 8 faces and 12 vertices have? [?] edges Euler's Formula: F + V = E + 2
What were some of the hazards travelers endured along the Oregon Trail?
can someone pls help i'm not good at this
state if each pair of ratios forms a proportion 4/3 and 8/6 yes or no??