shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

How is the effect of concentration changes on the reaction rate seen in the rate law? A. The effect of concentration changes on the rate constant affects the re
3/4(12a+8)=34.8 someone please help me solve this
What is the slope intercept ?
Decide whether these sentences contain an example of personification A The graceful arms of the old oak tree shaded me. Out on Grandpa's farm, the quiet fields
My answer options are A. 4 B. 2.5 C. 7 D. 5
can someone recommended a app for composition of transformation please ​
Points N (-7,5) and P(4,-3) are graphed on the coordinate plane as shown. Which of the following best approximates the distance from point N to point P?
Please help. Thank you
Match up colors of cool colors.
if I reserve driver complete Churchill up in 15 minutes at a constant speed what is the driver speed​