ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 12 bottles of juice sells for $6?

Respuesta :

ClutchMode
ClutchMode ClutchMode
  • 01-10-2016
12/6 is 2 bottles for a dollar 
one bottle is 50 cents
Answer Link
ShawnMendes18
ShawnMendes18 ShawnMendes18
  • 02-10-2016
12/6 is 2 wholes so per bottle is 50 cents but 2 for $1
Answer Link

Otras preguntas

if a pH of water is 5.3 then 4.3 is it 1.0 less acidic 1.0 less basic
What is the value of the 8 and 48?
A car salesperson earns 1.5% commission on every car sold. The salesperson sell a car for $22,500. What is the commission?
Which fossil occurs on the most landmasses? & What does this suggest about when these particular continents broke up?
what planet starts with e?
how do you model the square root of 16
Write in function form X+y=6..?
what planet starts with e?
what is 1/9 of 60 equal
I am a polyhedron. I am a prism. my two bases are hexagon. my two other faces are rectangles.